МОБІЛЬНІ РОБОТИ: МОЖЛИВОСТІ, ПЕРСПЕКТИВИ, ПРОБЛЕМИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377126201330968Ключові слова:
мобільні роботи, функціональні можливості, загальна структура, базова модель, спеціалізовані системи, перспективи проблемиАнотація
Обгрунтована об’єктивна необхідність впровадження мобільних роботів в Україні. Наведено детальний перелік функціональних можливостей мобільних роботів різного призначення. Узагальнена інформація про найбільш досконалі в своїх класах моделі зарубіжних мобільних роботів та про мобільні агрегати, створені в НТУУ «КПІ». Запропонована загальна структура мобільного робототехнічного комплекса, що складається з основної, базової моделі та додаткових, перелічених окремо, спеціалізованих систем та пристроїв. Обгрунтована технічна можливість та економічна доцільність створення та експортування українських конкурентоздатних мобільних роботів.Проведено аналіз головних проблем, що стримують більш широке застосування мобільних роботів та вказані можливі шляхи їх вирішення.
Посилання
Спыну Г. А. Промышленные роботы. Конструирование и применение. [Текст] / Г. А. Спыну // Киев. Высшая школа. 1991.
Савенко Ю. Н. Мобильные роботы: экспортный потенциал и перспек-тивы [Текст] / Ю. Н. Савенко, С. А. Сарапулов // Інформаційний вісник «Інновації та промисловість». Київ. №2, 2007.
Софдж Э. Бесчеловечная война [Текст] / Эрик Софдж // Популярная механика. апрель 2008 г.
Кемуржиан Г. А. Планетоходы [Текст] / Г. А. Кемуржиан, // Москва. Машиностроение. 1982 г.
Павловский М. А. Создание радиоционно-стойкого робототехнического комплекса для гидроабразивного резания металлоконструкций. [Текст] //М. А. Павловский, Ю. А. Карпачев, Ю. Н. Савенко / Журнал НТУУ «КПИ», № 2., 1998 г.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).