НАБЛИЖЕНІ СПОСОБИ ОЦІНКИ КОЕФІЦІЄНТА ВІДНОВЛЕННЯ ПРИ СПІВУДАРІ ПРУЖНИХ ТІЛ
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377129201567193Ключові слова:
співудар, коефіцієнт поновлення, пружні тілаАнотація
Розглянута елементарна теорія, що пояснює наявність неньютонівського коефіцієнту поновлення при співударі пружних тіл. Цей коефіцієнт, як показують автори, менше одиниці. Коефіцієнт поновлення є, з одного боку, характеристикой фізичних властивостей веществ тіл, що співударяються, а з іншої, характеризує перерозподіл кількості руху та, зазвичай, кінетичної енергії між тілами.
Посилання
Ляв А. Математическая теория упругости. М.-Л. ОНГИ. НКТП СССР. 1935. 674 с.
Кильчевский Н.А. Динамическое контактное сжатие твердых тел.. Удар. К. «Наукова думка», 1976. 319 с.
Кильчевский Н.А. Шальда Л.М. К теории соударений упругих тел.. Известия АН СССР, Механика твердого тела № 6 1973. 5 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).