ВИЗНАЧЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ГЕОГРАФІЧНОГО МЕРИДІАНУ ТРИСТУПЕНЕВИМ МАЯТНИКОВИМ ГІРОКОМПАСОМ В РЕЖИМІ ЛІНІЙНОГО РОЗГОНУ ЙОГО РОТОРА
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377127201437938Ключові слова:
наземний гірокомпас, розгон ротора, географічний меридіанАнотація
Розглядається можливість визначення положення географічного меридіану триступеневим маятниковим гірокомпасом під час розгону його ротора. Цей підхід дозволить суттєво скоротити час визначення меридіана, оскільки, по-перше, режим розгону ротора стає «штатним», а не баластним режимом роботи гірокомпаса, як це було раніше, та, по-друге, відпадає необхідність в спеціальних засобах боротьби з неконтрольованим шкідливим моментом навколо вертикальної вісі чутливого елемента внаслідок того, що зміщення положення рівноваги азимутальних коливань, яке він визиває, є змінним у часі, що дозволяє визначити величину моменту в процесі одного вимірювання.
У випадку лінійного розгону ротора отриманий аналітичний закон азимутального руху чутливого елемента, який може бути покладений в основу алгоритму обробки інформації.
Посилання
Ройтенберг Я. Н. О некоторых косвенных методах получения информации о положении управляемой системы в фазовом пространстве // Я. Н. Ройтенберг / ПММ,1961. т. ХХУ, вып. 3, с.440-444.
Камке Э. Справочник по обыкновенным дифференциальным уравнениям // Э. Камке / – М. : Наука, 1971. – 576 с.
Справочник по специальным функциям с формулами, графиками и математическими таблицами. Под ред. Абрамовица М. и Стиган И. – М. : Наука, 1979. – 832 с.
Янке Е. Специальные функции. Формулы, графики, таблицы // Е. Янке, Ф. Эмде, Ф. Леш/ - М.: Наука, 1977. – 344 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).