Моделювання кінцево елементної сітки складних аеродинамічних поверхонь
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771432022275278Ключові слова:
кінцеві елементи, графічний інтерфейс користувача, тріангуляція, аеродинаміка орнітоптераАнотація
Обрано серпокрильця в якості прототипу орнітоптера із двома степенями вільності крил для моделювання кінцево-елементної сітки на його поверхні. Описано розроблену авторами в одному із загальновідомих програмних середовищ тривимірну поверхневу модель, яка дозволяє одержати координати вибраних точок на поверхні в динаміці руху серпокрильця. Перевірено метод програмування тріангуляції та побудови графічного інтерфейсу користувача як заготовки для власних математичних методів розв‘язання аеродинамічної задачі.
Посилання
Політ птахів [Електронний ресурс] // Вікіпедія. – 2023. – Режим доступу до ресурсу: https://uk.wikipedia.org/wiki/ Політ птахів.
World's First Human-Powered Ornithopter [Електронний ресурс] // OrnithopterProject. – 2011. – Режим доступу до ресурсу: https://youtu.be/0E77j1imdhQ.
Festo BionicSwift 2021 [Електронний ресурс] // Festo. – 2022. – Режим доступу до ресурсу: https://youtu.be/hUE8o056Cpc.
Amazing RC Ornithopter like a bird [Електронний ресурс] // JSK-koubou. – 2017. – Режим доступу до ресурсу: https://youtu.be/2Nd8BA3OHCc.
Рябіченко Ж. В. Стриж 2 степені вільності крила [Електронний ресурс] / Жанна Володимирівна Рябіченко // Janna Ryabichenko. – 2022. – Режим доступу до ресурсу: https://youtu.be/WXw6vFZYTwU.
Кетков Ю. Л. MATLAB 7: программирование, численные методы / Ю. Л. Кетков, А. Ю. Кетков, М. М. Шульц. – СПб.: БХВ-Петербург, 2005. – 752 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).