ОСНОВИ FDM-ТЕХНОЛОГІЇ МОДЕЛЮВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771332017119374Ключові слова:
CAD-система, ЗD-друк, модель, Cura, Slic3rАнотація
Технологія ЗD-друку дозволяє перетворювати отримані у CAD-системах моделі в готові вироби. Процес ЗD-друку вимагає також багато ручної праці, що включає попередню підготовку і подальшу обробку надрукованих деталей для досягнення їх бажаної якості. Для досягнення високої якості виробу потрібно вільно орієнтуватися в основних принципах підготовки та обробки деталей, ліквідації та попередженні дефектів, що можуть утворитися під час роботи з3D-принтером. У статті розглядається попередня підготовка моделей до друку на 3D-принтері на основі двох найпопулярніших програм Cura та Slic3r, їх проблеми і переваги, дефекти, що утворюються під час друку моделей на 3D-принтері, та способи їх усунення.
Посилання
Canessa E. Low-cost 3D Printing for Science, Education and Sustainable Development / E. Canessa, C. Fonda, M. Zennaro // – Trieste: The Abdus Salam International Centre for Theoretical Physics. 2013. – 202 p.
Адитивні технології – Вікіпедія –
https://uk.wikipedia.org/wiki/Адитивні_технології.
Nullblog – 3D-принтер RepRap. Часть 5 – прошивка, калибровка, печать – http://null-b.blogspot.com/2013/10/3d-reprap-5.html.
Slic3r – RepRapWiki – http://reprap.org/wiki/Slic3r.
Cura – RepRapWiki – http://reprap.org/wiki/Cura.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).