ДИНАМІКА КУТА ПОВОРОТУ ТРАЄКТОРІЇ РУХУ У КОРІОЛІСОВИХ ВІБРАЦІЙНИХ ГІРОСКОПІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377126201330654Ключові слова:
коріолісовий вібраційний гіроскоп, чутливий елемент, траєкторія руху, перехідний процес.Анотація
Розроблена математична модель кута повороту траєкторії руху чутливого елемента коріолісового вібраційного гіроскопа. Було отримано точні та наближені передатні функції для цього кута, які було використано для аналізу відповідних перехідних процесів. Характеристики розроблених моделей було досліджено за допомогою чисельного моделювання.
Посилання
Apostolyuk V. Theory and Design of Micromechanical Vibratory Gyro-scopes // MEMS/NEMS Handbook (Ed: Cornelius T. Leondes), Springer, 2006, Vol. 1, Chapter 6, pp. 173-195.
Apostolyuk V. Mathematical Model of Coriolis Vibratory Gyroscopes Motion Trajectory / V. Apostolyuk, I. Gorbunovich // Mechanics of Gyroscopic Systems.– 2010.– № 21.– С.5-12.
Shkel A. Dynamics and control of micro-machined gyroscopes / A. Shkel, R. Horowitz, A. Seshia, S. Park, R. Howe// Proceeding of the American Control Conference, 1999, vol. 3, pp. 2119–2124.
Prikhodko I., Zotov S., Trusov A., Shkel A. Foucault Pendulum on a Chip: Rate Integrating Silicon MEMS Gyroscope / I. Prikhodko, S. Zotov, A. Trusov, A. Shkel // Sensors and Actuators A: Physical, Vol. 177, April 2012, pp. 67–78.
Apostolyuk V. Dynamics of Coriolis Vibratory Gyroscopes in Control Systems // Systems of Control, Navigation, and Communication. – 2010. – No. 1 (13). – P. 62-66.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).