ЗМЕНШЕННЯ ОПОРУ ТЕРТЯ ЛІТАКА ШЛЯХОМ МІКРОВИДУВУ ЧЕРЕЗ ПРОНИКНІ ДІЛЯНКИ ПОВЕРХНІ КРИЛА
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377132201695789Ключові слова:
управління обтіканням, мікровидув повітря, проникна поверхня, коефіцієнт опору тертя, аеродинамічні характеристикиАнотація
На прикладі крила літака Ан-124 було досліджено переваги та особливості впливу на опір літака мікровидуву повітря через пористу ділянку обтічної поверхні. Проведено параметричний аналіз впливу швидкості видуву, розташування та довжини ділянки видуву на крилі, визначено умови та співвідношення параметрів, при яких забезпечується найкращий ефект за умови збереження безвідривного обтікання.Посилання
Корнилов В. И., Бойко А. В., Попков А. Н. Влияние микровдува воздуха через проницаемую стенку на турбулентный пограничный слой - Новосибирск: Вестник НГУ, 2011.– Вып. 1. –77-83 c.
Hwang D. Review of Research into the Concept of the Microblowing Technique for Turbulent Skin Friction Reduction – Elsevier: Progress in Aerospace Sciences. 2004. Vol. 40. - 559– 575 р.
Аэродинамика самолета [Электронный ресурс] – Режим доступа: http://aviaclub.ru/uploads/media/Aerodynamics.pdf - 05.01.2017
Механизация крыла самолета [Электронный ресурс] – Режим доступа: http://avia-simply.ru/mehanizacija-krila/ - 05.01.2017
Свищев Г. П. Авиация: Энциклопедия. - М.: Большая Россий-ская Энциклопедия - ЦАГИ им. Н. Е. Жуковского, 1994. — 736 с.
Бехтир В. П., Ржевский В. М., Коврижных Е. Н., Копысов Е. Н. Практическая аэродинамика самолета Ан-124-100. – Ульяновск: УВАУ, 2005. – 207 с.
Зинченко Д. Н. Расчетно-экспериментальная оценка аэродинамических характеристик самолета с механизированным крылом: дисс. … канд. техн. наук. – НАУ. – К. 2007 – 128с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).