Особливості впливу гіроскопічної системи на коливання системи віброзахисту пасивного типу.
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377130201568993Ключові слова:
гіроскопічна система, система віброзахисту, кутові коливання, карданова похибкаАнотація
У роботі на прикладі віброізольованого коректованого гіроскопічного компаса досліджується вплив гіроскопічної системи на систему віброзахисту. Показано, що горизонтальна поступальна вібрація основи може викликати кутові коливання корпусу навколо горизонтальної осі навідь при раціональному монтажі приладу на просторових віброізоляторах пасивного типу. Амплітуди цих коливань залежать від співвідношення моментів інерції корпусу та горизонтної рами з чутливим елементом, передатних функцій замкненої системи керування горизонтного каналу та передатної функції індикатора горизонта. Наслідком вказаних коливань може бути поява карданової похибки. Зменшення цієї похибки досягається забезпеченням розбіжності власних частот поступальних та кутових коливань системи віброзахисту.
Посилання
Елисеев Д. П. Обзор средств защиты инерциальных чувствительных элементов от инерционных воздействий // Материалы XIV конференции молодых ученых «Навигация и управление движением». ОАО «Концерн «ЦНИИ «Электроприбор», Санкт-Петербург – 2012. – С. 464-470.
Безвесільна О.М., Рижков Л.М., Киричук Ю.В. Про вибір параметрів систем вібро- і ударозахисту з сухим тертям. // Наукові вісті НТУУ “КПІ”. – 1998.- № 3. – С. 95-98.
Технические средства судовождения [Текст]/ Е. Л. Смирнов, А. В. Яловенко, В. В. Сизов ; под общ. ред. А. В. Яловенко. - СПб.: Элмор, Т. 1(2015): Теория. - 2015. - 648 с.: ил.
Ганиев Р.Ф., Кононенко В.О. Колебания твердых тел.- М.:Наука, 1976.- 432 с.
Коган В.М., Чичинадзе М.В. Судовой гироазимуткомпас «Вега». М.:Транспорт, 1983.-200 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).