Безпілотний літальний апарат із прямим та арочним крилом
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377130201568893Ключові слова:
безпілотний літальний апарат, аеродинамічне проектування, комп'ютерна модельАнотація
Метою даної статті є розробка методики аеродинамічного комп’ютерного розрахунку літального апарата з прямим та арочним крилом.
Для розробки методики був розглянутий відповідний безпілотний літальний апарат. Така конструкція потрібна для досягнення більшої підйомної сили, що надає змогу здійснення вертикального зльоту та посадки.
Наукова новизна полягає в поєднанні вже існуючих літальних апаратів з арочним крилом та мультикоптерів, що здійснюють вертикальний зліт.
У даній статті описано методику комп’ютерного розрахунку аеродинамічних характеристик для безпілотного літального апарата з прямим та арочним крилом. Для розробки методики було застосовано підбір профілю, розрахунок аеродинамічних характеристик для ізольованого крила, побудову діаграми швидкостей та перевантажень для подальшого проектування безпілотного літального апарата з прямим та арочним крилом.
За результатами розрахунків можна зробити висновок, що розглянутий літальний апарат може здійснювати вертикальний зліт і посадку на непідготовленій місцевості та в умовах міста.
Посилання
Бадягин А. А. Проектирование легких самолетов / А. А. Бадягин, Ф. А. Мухаедов., 1978. – 208 с.
Глаголев А. Н. Конструкция самолетов / А. Н. Глаголэв., 1975. – 408 с.
Кан С. Н. Расчет самолетов на прочность / С. Н. Кан, И. А. Свердлов., 1966. – 264 с.
Ветчинкин В. П. Конструкция и расчет самолетов на прочность / В. П. Ветчинкин., 2013. – 574 с.
Бенуа Ю. Ю. Суда на воздушной подушке / Ю. Ю. Бенуа, В. М. Корсаров., 1962. – 415 с.
Николаев Н. И. Летающий вездеход / Н. И. Николаев., 1963. – 104 с.
Авиационные правила [Електронний ресурс] // Москва. – 2000. – Ре-жим доступа к ресурсу: http://aviadocs.net/docs.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).