АЕРОДИНАМІЧНЕ І ЛЬОТНО-ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПЕРСПЕКТИВНОГО БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТА СХЕМИ «ЛІТАЮЧЕ КРИЛО»
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377129201567172Ключові слова:
літаюче крило, аеродинамічне компонування, несучи властивостіАнотація
Запропоновано аеродинамічне компонування БпЛА схеми «літаюче крило» малого подовження складної форми в плані, яке дозволяє збільшувати несучі властивості центропланової частини корпуса та розширити діапазон кутів атаки безвідривного обтікання особливо на взльотно-посадочних режимах. Розрахункові характеристики БпЛА, що проектується, при зльоті та посадці подібної до літака дозволяють експлуатувати його з невеликих площадок, які мають ґрунтове покриття. Збільшені час та дальність польотів.Посилання
Лемко О. Л. Аэродинамика и устойчивость летательных аппаратов схемы «летающее крыло» / О. Л. Лемко. – Киев, 2011. – НТУУ «КПИ» ISSN 9789666224142 – 321 с.
Аэродинамика, устойчивость и управляемость сверхзвуковых самолетов / Под ред. Академика РАН Г. С. Бюшгенса ‒ М.: Наука. Физмалит, 1998. – 816 с.
Іщенко С. О. Спеціалізовані профілі для літальних апаратів схеми «літаюче крило» / С. О. Іщенко, О. Л. Лемко// Вісник НАУ №3. ‒2004. ‒ С. 53-55.
Чумак П. И. Расчет, проектирование и постройка легких самолетов / П. И. Чумак, В. Ф. Кривокрысенко – М.: Патриот, 1991. – 237 с.
Бадягин А. А. Проектирование легких самолетов / А. А. Бадягин, Ф. А. Мухамедов М.: Машиностроение, 1978. ‒ 206 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).