Керування рухом безпілотного літального апарата в умовах невизначеності
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377129201562696Ключові слова:
адаптивний регулятор, оптимальний спостерігач, безпілотний літакАнотація
Синтезовано адаптивний регулятор параметрів руху безпілотного літака на основі ідентифікаційного підходу. Виконано порівняння алгоритмів оцінювання вектора стану і параметрів моделі з використанням нелінійних та оптимальних спостерігачів. Досліджено роботу алгоритмів в умовах різного ступеня невизначеності. Для синтезованих регуляторів наведені результати імітаційного моделювання польоту при дії вітру.Посилання
Павлушенко М.И., Евстафьев Г.М., Макаренко И.К.. Беспилотные летательные аппараты: история, применение, угроза распространения и перспективы развития. – М.: «Права человека». – 2005 г. – 612 с.
Красовский А.А, Лебедев А.В., Невструев В.В. Теоретические основы пилотажно-навигационных комплексов. – М.: ВВИА им. Жуковского, 1980. – 372 с.
Никифоров В.О., Слита О.В., Ушаков А.В. Интеллектуальное управление в условиях неопределенности: учебное пособие. – СПб: СПбГУ ИТМО, 2011. – 226 c.
Пупков К.А., Егупов Н.Д. Методы классической и современной теории автоматического управления. Теория оптимизации автоматического управления.– М.: Издательство МГТУ им. Н.Э. Баумана, 2004. – Т. 4.– 744 с.
П.С. Семидел, В.В. Бурнашев. Синтез законов управления автоматическим приземлением самолета на шасси // сборник докладов X Международной научно-технической конференции "Гиротехнологии, навигация, управление движением и конструирование авиационно-космической техники", Киев, – 2015.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).