ОСОБЛИВОСТІ АРИФМЕТИЗАЦІЇ ДИСКРЕТНИХ ВЕРБАЛЬНИХ ШКАЛ
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377125201258784Ключові слова:
арифметизація, ординальна вербальна шкалаАнотація
Розглянуто особливості стохастичної арифметизації дискретних вербальних ординальних шкал. Показано, що невизначеність встановлення шкали при такому способі арифметизації залишається значною навіть при виконанні рекомендацій по її зменшенню. Тому в роботі рекомендовано проводити арифметизацію в декілька етапів, починаючи з мінімальної кількості вербальних точок шкали. Визначено декілька критеріїв для характеристики якості арифметизації вербальної шкали: норма Фробеніуса, мінімальне перевищення моди умовного розподілення рядка матриці відповідності «вербальні точки» –- «числа», розмах умовного одномірного розподілу за точками шкали.
Посилання
Хованов Н. В. Математические основы теории шкал измерения качества [Текст]// Н. В. Хованов/– Ленинград.: 1982. – 169 с.
Яремчук Н.А. Арифметизація ординальних шкал вимірювання якості програмних засобів[Текст]// Н. А. Яремчук, О. Ю. Редьога / Інформаційні системи, механіка та керування. – 2011. – №11. – С. 5 –15.
РМГ 83–2008 Шкалы измерений. Термины и определения. Москва.– 2008.– 20 с.
Emil Bashkansky, Tamar Gadrich Some metrological aspects of original measurements/ Accred. – Qual. – Assur. – 2010. – p. 331–336.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).