КОМП’ЮТЕРНІ СТРУКТУРНО-ПАРАМЕТРИЧНІ ГЕОМЕТРИЧНІ МОДЕЛІ ЯК ЗАСОБИ КОНСТРУКТОРСЬКО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ЛІТАКА
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377127201438465Ключові слова:
літак, лонжерон крила, оптимальне проектування, структурно-параметричні геометричні моделіАнотація
Проаналізовано питання ефективного застосування структурно-параметричної методології формоутворення для проведення комплексної оптимізації промислової продукції. На прикладі варіантного конструкторсько-технологічного проектування лонжерона крила сучасного літака подано основні прийоми розробленої методики. Акцентовано увагу на їх універсальному та інваріантному характері щодо різноманітних опрацьовуваних об’єктів і процесів. Окреслено перспективи подальшого розвитку розглянутого напрямку наукових досліджень стосовно поширення практичного використання їх результатів під час комп’ютерного моделювання інших виробів машинобудування.
Посилання
Ванін В. В. Визначення та основні положення структурно-параметричного геометричного моделювання [Текст] / В. В. Ванін, Г. А. Вірченко // Геометричне та комп’ютерне моделювання: зб. наук. праць. – Вип. 23. – Харків: ХДУХТ, 2009. – С. 42-48.
Вірченко Г. А. Деякі питання комп’ютерного структурно-параметричного конструювання вузлів літака [Текст] / Г. А. Вірченко // Інформаційні системи, механіка та керування: наук.-техн. зб. – Вип. 1. – К.: НТУУ “КПІ”, 2008. – С. 70-76.
Вірченко В. Г. Комп’ютерне модульне комбінаторно-варіаційне моделювання елементів конструкції літака [Текст] / В.Г. Вірченко // Механіка гіроскопічних систем: зб. наук. праць. – Вип. 26. – К.: НТУУ «КПІ», 2013. – С. 43-49.
Коршунов Ю.М. Математические основы кибернетики [Текст] /Ю. М. Коршунов. – М.: Энергоатомиздат, 1987. – 496 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).