АЕРОДИНАМІЧНИЙ ВИГЛЯД ТРАНСПОРТНОГО ЛІТАКА СХЕМИ «ЛІТАЮЧЕ КРИЛО» ВЕЛИКОГО ПОДОВЖЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377127201438043Ключові слова:
аеродинамічна схема «літаюче крило», льотно-технічні характеристики, параметри подібностіАнотація
"Нормальна" аеродинамічна схема, не дивлячись на те, що вона стала домінуючою у світовій авіації, з точки зору законів аеродинаміки не є ідеальною. Для утворення підйомної сили потрібно тільки крило. Усі інші елементи планера ЛА – фюзеляж, горизонтальне і вертикальне оперення існують лише для розміщення екіпажа, пасажирів і вантажів, забезпечення стійкості і керованості і забезпечення прийнятних злітно-посадочних характеристик. Стало очевидним, що з підвищенням розмірів літаків стає можливим і доцільним усю більшу частину складових їх ваги розташовувати безпосередньо у крилі. Ця ідея виразилась у аеродинамічній схемі «літаюче крило». У статті проведено розрахунок, заснований на методі розрахунку аеродинамічних характеристик в параметрах подібності. Результати аеродинамічних досліджень дали можливість розрахувати основні льотно-технічні характеристики спроектованого літака в деякому діапазоні чисел Маха.
Посилання
Лемко О. Л. Аэродинамика и устойчивость летательных аппаратов схемы «летающее крыло»: моногр. // О. Л. Лемко/ – К.: НТУУ «КПИ», 2011. – 324 с.
Лемко О. Л. Спеціалізовані профілі для літальних апаратів схеми «лі-таюче крило» // О. Л. Лемко, С. О. Іщенко/ – Вісник НАУ. – 2004. – №3. – С. 53-55.
Лемко О. Л. Розрахунок льотно-технічних характеристик літального апарату за допомогою персональних ЕОМ середнього рівня // О. Л. Лемко, Ю. О. Невзгляденко, Н. І. Мікова/ – К.: НЦ ВПС України. Зб. наук. пр. № 4. –2001. С. 188-194.
Бадягин А. А. Проектирование легких самолетов // А. А. Бадягин, Ф. А. Мухамедов/ М.: Машиностроение, 1978. – 206 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).