Визначення впливу форми носового обтічника на балістичні характеристики метеорологічної ракети
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771462023302687Ключові слова:
метеорологічна ракета, числове моделювання, обітчик, траєкторіяАнотація
Зміна клімату наразі є однією з ключових загроз та викликів людству. Дослідження атмосферних параметрів дає змогу не лише аналізувати наявні кліматичні зміни, а також прогнозувати зміни у майбутньому та передбачати екстремальні різкі кліматичні зміни, природні явища, катаклізми. Метеорологічні ракети відіграють у цьому досліджені вагому роль, оскільки займають нішу між аеростатами та метеорологічними супутниками. Основним призначенням метеорологічних ракет є дослідження верхніх шарів атмосфери, забір інформації для прогнозування погоди, також подібні ракети можуть використовуватись для рентгенівської та ультрафіолетової астрономії.
Завдяки сучасним методам числового моделювання можливо створювати симуляції комплексних задач швидко та із необхідною точністю. Проектування ракетної техніки є доволі комплексною задачею, рух літального апарату описується складною системою диференціальних рівнянь, тому числове моделювання набуло широкого застосування при балістичному проектуванні. За допомогою сучасних методів числового моделювання було змодельоване політ метеорологічної ракети, визначено основні польотні параметри. Виконано аналіз впливу трьох видів форм носового обтічника головної частини на енергетично-балістичну траєкторію ракети.
Посилання
Aditya, R. I., Anjali, P. (2020), “А review on nose cone designs for different flight regimes”, International Research Journal of Engineering and Technology, vol. 7, no. 8, pp. 3546-3554.
Ceotto G., Souza B. C., Pezente L. (2021), “RocketPy: A Six Degree-of-Freedom Rocket Trajectory Simulator”, Journal of Aerospace Engineering, vol. 34, no. 6, pp. 1-32.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Олександр Архипов , M Артюх
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).