Оцінювання методів визначення різнотяговості ракетних енергетичних установок
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771452023296694Ключові слова:
енергетична установка, сила тяги, ракетний двигун, ексцентриситет вектору тяги, реєстраціяАнотація
Розглянута актуальність визначення різнотяговості ракетних енергетичних установок. Підкреслено, що вирішення задачі оцінювання асиметричності тяги дасть можливість вносити зміни і корективи в роботу ракетного двигуна заздалегідь. Проаналізовані основні методи вимірювання тяги ракетних двигунів: чисельні та експериментальні (прямі та непрямі) і проміжну групу - розрахунково-експериментальні, які поєднують в собі методи і способи обох вищезазначених категорій. Окреслені основні недоліки та переваги вказаних методів реєстрації різнотяговості ракетних двигунів.
Посилання
Altman, D., Carter, J. M., Penner, S. S., & Summerfield, M. (1960). Liquid Propellant Rockets. Princeton University Press.
Alessandro de Iaco Veris (2020). Fundamental Concepts of Liquid-Propellant Rocket Engines. Springer International Publishing.
Babu, V. (2022). Fundamentals of Propulsion. Springer Cham
Johnson, R. C. (1965). Real-gas effects in critical-flow-through nozzles and tabulated thermodynamic properties. Washington, D. C., National Aeronautics and Space Administration.
Canosa, A. and Jiménez, E. (2022). “Laval Nozzles: Design, Characterization, and Applications”, Uniform Supersonic Flows in Chemical Physics, June, pp. 63-172.
Richtmayer, R. D. and Morton, K. W. (1967). Diflerence Methods for Inilial- Value Problems, Interscience, New York.
Martins, C. A. (2011). “Development of test stand for experimental investigation on of chemical and physical phenomena in Liquid Rocket Engine”, Journal of Aerospace Technology and Management, vol. 3, pp. 159-170.
Коваленко Н, Кукушкин В., Кириченко А., Игнатьев А. Ексцентриситет вектору тяги регульованого великогабаритного Рдтп із вдувом камерного газу у надзвукову частину сопла. Космічна техніка. Ракетне озброєння. 2014. № 2(107). С. 23-30.
ОСТ 102732-93. Стенди випробувальні авіаційних газотурбінних дви-гунів. Загальні вимоги до складання, змісту, оформленню та затвер-дженню технічного завдання на випробувальний стенд. Чинний від 01.07.93, 10т с.
Rathakrishnan, E. (2010). Applied Gas Dynamics, John Wiley & Sons (Asia) Pte, Ltd.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).