Повітро-проникний датчик теплового потоку і температури
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771442022284629Ключові слова:
датчик, тепловий потік, температураАнотація
В роботі розглянуті шляхи побудови датчиків теплового потоку та розроблена конструкція повітропроникного датчика теплового потоку та температури. Принцип дії датчика базується на вимірюванні різниці температури за допомогою двох перетворювачів температури, розміщених на фіксованій відстані. Перевагою запропонованого датчика є можливість одночасного вимірювання теплового потоку та температури без застосування додаткових перетворювачів, а також повітро- та вологопроникність, що є критичним при вимірюванні параметрів біологічних об’єктів. Конструкція датчика розроблена з урахуванням можливості об’єднання окремих датчиків в єдину матрицю необхідної конфігурації
Для запропонованого датчика розроблена теплова модель, що може бути використана для інженерних розрахунків його параметрів, дослідження метрологічних характеристик та аналізу шляхів підвищення точності вимірювань.
Проведені дослідження повністю підтвердили адекватність розробленої теплової моделі та роботоздатність запропонованої конструкції датчика.
Посилання
DIRECT INDUSTRY (2023), Heat flux sensor [Online], available at: https://www.directindustry.com/industrial-manufacturer/heat-flux-sensor-82281.html (Accessed 18 March 2023).
Institute of Engineering Thermophysics of Ukraine National Academy of Sciences (2016), Pribory dlia teplofizicheskikh izmerenij. Katalog [Instru-ments for thermophysical measurements. Catalog], available at: http://ittf.kiev.ua/wp-content/uploads/2016/02/catalog_priborov_sensorov.pdf (Accessed 18 March 2023).
Prazis, R. (1992), “Precision heat flow measurements”, Bauingernier, 1, 50 51.
Hrovat, M. and Masek, S. (1992), “Thick-film materials used for the manu-facture of heat meters”, Journal of Materials Science Letters, 2, 89 – 90.
Bobkov, Y. and Bobkov, O. (2011), “Building of a temperature model of p-n junction”, Mechanics of gyroscopic systems, 24, 75-84.
Labai, V. (2004), Teplomasoobmin [Heat and mass exchange], Triada Plyus, Lviv. – 260 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).