Чутливий елемент вібраційного гіроскопа на основі кварцового півсферичного резонатора без ніжки
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771432022275286Анотація
У роботі розглянути проблеми виготовлення складового без зубцевого кварцового півсферичного резонатора, що складається з ніжки та півсфери, які виготовляються окремо з використанням стандартних технологій виготовлення сферичних та циліндричних лінз. Після чого ці два виробу з’єднаються шляхом глибокого оптичного контакту. При цьому зростає технологічність та зменшується вартість виробу. Крім того, при виготовлені півсфери зростає якість обробки півсфери, що призводить до зменшення різночастотності резонатора. У роботі порівнюються динамічні параметри виготовлених складових резонаторів на другій та третій модах коливань. Для подальшого зменшення вартості виготовлення чутливого елементу розглядається не стандартний варіант побудови вібраційного гіроскопа на основі кварцового півсферичного резонатора без ніжки, що використовує третю моду коливань та детально аналізуються його переваги та недоліки у порівнянні зі традиційним вібраційним гіроскопом з кварцовим резонатором, виготовленим з цільного шматка кварцу.
Посилання
Чіковані В. В., Головач С. В. «Стан та перспективи розвитку вібраційної гіроскопії в Україні та у світі», Механіка гіроскопічних систем, № 41, 2021, с. 61–87.
Yatsenko Yu. A., Petrenko S. F., Chikovani V. V., Vovk V. V. “The Compound Hemispherical Resonator for Small-Sized Gyro of Commertial Navigation Systems”.- Integrated Navigation Systems:7-th int. conf., 29 31 May 2000.– СПб: Изд-во ЦНИИ “Электроприбор”, 2000.– С. 199 201.
Chikovani V. V., Yatsenko Yu. A., Kovalenko V. A., Scherban V. I. “Stemless Hemispherical Resonator Gyroscope”, US Patent, # 7637157, G01P 9/04, Dec. 29, 2009.
J. W. Strett (Losrd Rayleigh) “The theory of sound”, v. 1, Dover Publ., 2 edition, 1945, P. 500.
Збруцкий А. В., Сарапулов С. А., Локот Н. М. «Твердотільний хвилевої гіроскоп з неідеальним резонатором», Механіка гіроскопічних систем, № 9, 1990, с. 15–20.
Yatsenko Yu. A., Petrenko S. F., Chikovani V. V., Vovk V. V. “Comparative investigations of vibrating gyroscope resonators design features”, The 4-th S. Petersburg Int. Conf. on Integrated navigation systems, S. Petersburg, May 26–28, 1997, p. 357–361.
Yatsenko Yu. A., Petrenko S. F., Vovk V. V., Chikovani V. V. “Technological aspects of manufacturing of compound hemispherical resonators for small-sized vibratory gyroscopes”, The 6-th S. Petersburg Int. Conf. on Integrated navigation systems, S. Petersburg, May 24–26, 1999, pp. 7.1–7.6.
Смагин А. Г., Ярославский М. И. “П’єзоелектричество кварцу та кварцові резонатори”, М.: Енергія, 1970 (на російської мові).
Yatsenko Yu. A., Petrenko S. F., Chikovani V. V., Vovk V. V. “Сompound hemispherical resonators for small-sized vibratory gyroscopes for commercial navigation systems”, 7-th S. Petersburg Int. Conf. on Integrated navigation systems, S. Petersburg, May 29–31, 2000, p. 199–201.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).