Про автономне визначення широти місцеположення об’єкта однокомпонентним аналітичним гіроскопічним компасом
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771412021269258Ключові слова:
аналітичний гіроскопічний компас, датчик кутової швидкості, істиний азимут, широта, похибкиАнотація
Розглядається метод автономного визначення широти місцеположення об’єкта однокомпонентним аналітичним гіроскопічним компасом у статичному режимі роботи із застосуванням одного гіроскопічного датчика кутової швидкості. Вибирається схема скануючого однокомпонентного аналітичного гіроскопічного компасу із можливістю забезпечення у процесі сканування вертикального напрямку вхідної осі датчика кутової швидкості. Представлені алгоритми, за яких обчислення широти інваріантно до зміщення нуля та до масштабного коефіцієнту датчика кутової швидкості за умови триразових вимірювань його вихідних характеристик, а також інваріантно до азимутального кута початкового положення вхідної осі датчика кутової швидкості в процесі сканування за умови чотирьохразових вимірювань. Надається загальна оцінка похибок автономного визначення широти однокомпонентним аналітичним гіроскопічним компасом.
Посилання
Заморський О. В. Гірокомпас з непрямим керуванням для на¬земних рухомих об’єктів. // Вісник НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» Приладобудування. – Київ, 2020. – Вип. 59 (1) . – С. 5–23.
Анучин О. Н., Емельянцев Г. И. Интегрированные системы ориентации и навигации морских подвижных объектов. – Санкт-Петербург, РФ: ГНЦ РФ ЦНИИ «Электроприбор», 1999. – 357 с.
Матвеев В. В., Распопов В. Я. Основы построения бесплатформенных инерциальных навигационных систем. – Санкт-Петербург, РФ: ГНЦ РФ ОАО «Концерн «ЦНИИ «Электроприбор», 2009. – 280 с.
Аврутов В. В. Автономное определение начальной широты с помощью инерциально-измерительного модуля // Прикладна механіка. – Київ, 2018. – 54, № 5. – с. 116–122.
Аврутов В. В., Рижков Л. М. Про метод автономного визначення довготи та широти рухомого об’єкту // Прикладна механіка. – Київ, 2021. – 57, № 1. – с. 115–120.
Серегин В. В., Кукулиев Р. М. Лазерные гирометры и их применение. – Москва, СССР: Машиностроение, 1990. 298 с.
Серегин В. В. Обобщенный алгоритм аналитического метода гирокомпасирования // Известия высших учебных заведений. Приборостроение. – Ленинград, СССР: ЛИТМО, 1977. № 1. – С. 77–83.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).