Оцінка впливу депланації поперечного перерізу на напружено-деформований стан тонколистових конструктивних елементів з надрізами
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771422021268884Ключові слова:
напружено-деформований стан , депланація, поперечний перерізАнотація
Проведено дослідження впливу депланації поперечного перерізу тонколистових пластинок на їх НДС використовуючи різні методики: МКЕ-моделювання статичного навантаження тонколистових зразків (пластинок) з різними концентраторами напруг, що імітують конструкційні вирізи та/або експлуатаційні дефекти елементів конструкції, наявні фюзеляжу транспортних літаків, аналітичний розрахунок та проведенням натурного експерименту. На основі отриманих результатів та їх порівняння зроблено висновки про особливості використання кожної з моделей при дослідженні явища депланації на навантаження тонкостінних елементів.
Посилання
Martin H. Sadd Elasticity Theory, Applications, and Numerics Fourth Edition", London, 2020 – UK.
Roberto Brighenti Influence of a central straight crack on the buckling behaviour of thin plates under tension, compression or shear loading, International Journal of Mechanics and Materials in Design 6(1), Parma, Italy, 31 March 2010, p. 73-87.
Zielsdorf G. F. On the buckling of thin tensioned sheets with cracks and slots, Engineering fructure mechanics Vol 4, Georgia U.S.A, 1972, p. 930 950.
Власов В. З. Тонкостенные упругие стержни, Госиздатфизматлит, Москва, Россия.
Писаренко Г. С. Сопротивление материалов Том 1, Вища школа. Головное издательство, Киев, Украина. 1979.
Гузь А. Н., Дышель М. Ш Неклассические проблемы механики разру-шения, Доклады академии наук, 1995, том 341, № 3, Москва, Россия, с. 338 – 340.
Рыбаков В. А. Основы строительной механики легких стальных тонкостенных конструкций, учеб. пособие. СПб.: Изд-во Политехн. ун-та, Санкт-Петербург, Россия. 2011.
Bochkarev, M. Grekov On Symmetrical and Antisymmetrical Buckling of a Plate with Circular Nanohole under Uniaxial Tension, Applied Mathematical Sciences, St. Petersburg, Russia sept., 2015, p. 6241 – 6247.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).