Система технічного зору квадрокоптера для точного землеробства
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771422021268468Ключові слова:
система технічного зору, квадрокоптер, точне землеробствоАнотація
В роботі проаналізовані шляхи вирішення задач точного землеробства та запропоновано застосування квадрокоптера, оснащеного системою технічного зору для отримання зображень досліджуваної земельної ділянки.
Була розроблена структурна схема системи технічного зору квадрокоптера, що дало можливість визначити необхідні технічні характеристики та обрати відповідне промислове обладнання.
Наступним кроком була розробка алгоритму отримання карти завдань для техніки точного землеробства на базі високоякісних знімків від СТЗ квадрокоптера, супутникових знімків низької роздільної здатності та результатів агрохімічних аналізів. Розглянуто шляхи реалізації етапів алгоритму.
Для перевірки отриманих результатів були проведені дослідження на тестовій ділянці площею 57,4 га, що була розташована в Чаплинському районі Херсонської області. За допомогою обраного обладнання та розроблених алгоритмів були отримані знімки ділянки, сформований ортофотоплан з зонами однорідності сходу рослин та розроблена карта внесення добрив для техніки точного землеробства. Польові дослідження повністю підтвердили правильність розрахунків та роботоздатність запропонованих алгоритмів.
Посилання
Бикбулатова Г. Г. (2008) Технология точного земледелия / Г. Г. Бикбулатова // Омский научный вестник, № 2 (71). С. 45-49.
Mахотлова М. Ш. (2016) Технологии и основные направления точного земледелия / М. Ш. Mахотлова // Символ науки, № 1. С. 51-53.
Ачасов А. Б. (2015) Щодо використання БПЛА для оцінки стану посівів / А. Б. Ачасов., А. О. Ачасов., Г. В. Тітенко, О. Ю. Селіверстов, А. О. Сєдов // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Серія «Екологія», вип. 13. С. 13-18.
Гонсалес Р. (2005) Цифровая обработка изображений. / Р. Гонсалес, Р. Вудс – М.: Техносфера. – 1072 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).