Синтез системи позиціонування рухомого об’єкта
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771422021268460Ключові слова:
комплементарний фільтр, GPS, завада, похибкаАнотація
Розглядається вибір структури та параметрів системи позиціонування рухомого об’єкта на основі комплементарного фільтра у складі GPS-приймача та акселерометра з метою зменшення впливу значних короткочасних завад GPS-приймача за наявності зміщення нуля акселерометра. Для аналізу прийнято комплементарний фільтр, побудований за схемою фільтрації. Порівнюються фільтри другого та третього порядку. Показано високу ефективність фільтра. Показано, що вибором певної структури комплементарного фільтра третього порядку можна усунути сталу складову у вихідному сигналі фільтра
Посилання
M. K. Filiashkin, M. Novik (2013), “Combined complementary filter for inertial navigation system”, Electronics and Control Systems, №1(35), pp. 84-88.
T. Mahmoud, B. R. Trilaksono (2018), “Integrated INS/GPS Navigation System”, International Journal on Electrical Engineering and Informatics , Volume 10, Number 3, pp 491-512.
Рижков Л.М., Іванько Т.В. Синтез комплементарного фільтра у складі GPS-приймача та акселерометра//Механіка гіроскопічних систем. 2020. Випуск 39, С.24-30
Панов С. В. Комплексирование инерциальных датчиков со спутниковой радионавигационной системой на борту беспилотного летательного аппарата / С. В. Панов, Д. М. Карабаш, А. Т. Кизимов. – 2007.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).