Стабілізація безпілотного літального апарату на траєкторії в умовах сильного вітру
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771402020248773Ключові слова:
безпілотний літальний апарат, траєкторія польоту, вітер, закон керування, точність керуванняАнотація
Синтезовані стаціонарні пропорційні закони управління, що забезпечують стійкий рух безпілотного літального апарату по траєкторії при дії штормового вітру. Наведені значення коефіцієнтів регулятора для всіх ділянок траєк-торії від точки старту до приземлення. Показані реалізації вітрових збурень та параметри керованого руху літального апарату при їх дії. Розглянуто точність управління висотою і помилка координати місця приземлення.
Посилання
Burnashev, V. and Zbrutsky, A. (2019), “Control Loops Synthesis Of A Supersonic Unmanned Aerial Vehicle”, 2019 IEEE 5th International Conference “Actual Problems of Unmanned Aerial Vehicles Developments” (APUAVD), Kiev, Ukraine, October 22-24, 2019, p.p. 102–105. doi: 10.1109/APUAVD47061.2019.8943872
Лебедев, А. А., Чернобровкин, Л. С. (1973), Динамика полета беспилотных летательных аппаратов: учебное пособие для вузов.– М.: Машиностроение.
Пупков, К. А., Егупов, Н. Д. (2004), Методы классической и современной теории автоматического управления. Теория оптимизации автоматического управления, М.: Издательство МГТУ им. Н. Э. Баумана, том 4.
Малкин, В. А., Рожков, И. В., Санько, А. А. (2019) “Влияние ветровых возмущений и нелинейностей сервопривода на контур стабилизации высоты полета беспилотного летательного аппарата”, Системный анализ и прикладная информатика, № 2, С. 23 – 29.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).