Вплив геометричних параметрів щитка крюгера на підіймальну силу крила літального апарата
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771372019186934Ключові слова:
літальний апарат, щиток Крюгера, геометричні параметри щитка, аеродинамічні характеристикиАнотація
В роботі методами обчислювальної аеродинаміки проведено порівняння аеродинамічних характеристик (коефіцієнти опору та підіймальної сили) щитка Крюгера при різних його геометричних параметрах. Показано, що порівнюючи різні кути встановлення щитка Крюгера, при однаковій щілині між профілем та щитком, ми отримали оптимальний кут встановлення θ = 135° який покращує аеродинамічні характеристики профілю крила на 30%, в порівнянні з профілем без механізації передньої кромки. Для цього кута встановлення ми дослідили інші варіанти щитка Крюгера з різною товщиною щілини. Результати розрахунків показали, що при зміні товщини щілини від 1.8% до 3% (від хорди крила) максимальний коефіцієнт підіймальної сили майже не змінюється.
Для різних положень щитка при однакових його параметрах (щілина 3%, θ = 135°) було досліджено аеродинамічні характеристики та порівняно з профілем без механізації. Найкращі показники ми отримали при верхньому положенні щитка Крюгера збільшивши коефіцієнт підіймальної сили, в порівнянні з нижнім положенням, на ∆Су=0,48 та в порівнянні з гладким профілем на ∆Су=0,55.
Посилання
Авиация: Энциклопедия. М.: Большая Российская Энциклопедия. Главный редактор Г. П. Свищев.1994. [Електронний ресурс]. – Режим доступу до ресурсу: https://dic.academic.ru/dic.nsf/enc_tech/2532/Крюгера.
H. Dogus Akaydin “Computational design of a Krueger flap targeting conventional slat aerodynamics” [Електронний ресурс]. – Режим доступу до ресурсу:
https://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/casi.ntrs.nasa.gov/20170000311.pdf.
Дашивець, О. М. Оптимізація параметрів механізованого крила з високонесучим профілем [Текст] / О. М. Дашивець, О. Ю. Кіржнер, І. С. Кривохатько, О. В. Овчар. // XІ Міжнародна науково-технічна конференція «Гіротехнології, навігація, керування рухом і конструю-вання авіаційно-космічної техніки», 13–14 квітня 2017 року, Київ, с. 45–49.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).