Особливості розвитку узагальненого фарадейського ефекту для сферичних та еліпсоїдальних водойм
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771372019186707Ключові слова:
задача Фарадея, резервуар, коливання рідиниАнотація
Класична задача Фарадея про параметричні коливання рідини у циліндричному резервуарі, що здійснює гармонічні коливання строго у вертикальному напрямку. Узагальнення класичної задачі Фарадея здійснюється в таких напрямках. Перше, рух резервуара у вертикальному напрямку розглядається не за заданим законом, а як результат дії гармонічної за часом вертикальної сили. Друге, оскільки відбувається поперечний (горизонтальний) рух рідини, допускається відповідний горизонтальний рух резервуару. Третє, розглядається резервуар нециліндричної форми. Четверте, задача розглядається в рамках нелінійної моделі сумісного руху складових системи, що, зокрема, проявляється у зміні власних частот. Аналізуються особливості поведінки системи.Посилання
Limarchenko O. S. Peculiarities of application of perturbation techniques in problems of nonlinear oscillations of liquid with a free surface in cavities of non-cylindrical shape / O. S. Limarchenko // Ukr. Math. Journ. – 2007. – 59, n. 1. – P. 44 – 70.
Konstantinov A. V. Problem about parametric oscillations of the reservoir of non-cylindrical shape with a liquid with a free surface/ A. V. Konstantinov, O. S. Limarchenko, V. N. Melnik, I. Yu. Semenova // Applied Mechanics. – 2016. – 52, n. 6. – P. 49 – 57.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Ковалец С. И., Лимарченко О. С., Мельник В. Н.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).