Інтегральне аеродинамічне компонування безпілотного літального апарату
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771362018158285Ключові слова:
аеродинамічне компонування, схема «тандем», схема «качка», максимальна аеродинамічна досконалість, несучі властивості, стійкість та керованістьАнотація
За допомогою панельно-вихрового методу виконано моделювання обтікання розрахункових моделей різних схем компонування безпілотного літака – класична схема, тандем, качка та качка модифікована. Розглянуто вплив особливостей різних схем компонування на умови балансування, несучі властивості та значення аеродинамічної досконалості. Отримані аеродинамічні характеристики, здійснено аналіз максимального значення аеродинамічної досконалості, несучих властивостей та характеристик стійкості. Проведено оцінку прийнятності для різних схем компонування в умовах реалізації режиму максимальної аеродинамічної досконалості.
Посилання
Глушков Н. Н. Применение метода симметричных особенностей для расчета обтекания дозвуковых летательных аппаратов / Н. Н. Глушков, Ю. Л. Инешин,Ю. Н. Свириденко // Ученые записки ЦАГИ, т.ХХ, № 1, 1989 г. 18 с.
Зінченко Д. М. Розрахунково-експериментальна оцінка аеродинамічних характеристик літака з механізованим крилом. Дисертація на здобуття наукового ступеня к.т.н. Київ 2007 г.
Ударцев Е. П. Эксплуатационная аэродинамика. Траекторные задачи. / Е. П. Ударцев, М. А. Переверзев, С. А. Ищенко //Издательство НАУ. Киев.1998 г.
Торенбик Э. Проектирование дозвуковых самолетов: Пер. с англ.- М, Машиностроение, 1983,— 648 с.
Kuсhemann D. F.R.S. The aerodynamic design of aircraft. Pergamon Press Inc. Oxford OX3 0BW, England. 1985. 688 р.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Роман Вікторович Панасюк, Ілля Станіславович Кривохатько, Дмитро Миколайович Зінченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).