Поведінка системи нециліндричний резервуар – рідина в зарезонансному діапазоні зміни частот
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771362018158265Ключові слова:
резервуар, вільна поверхня рідини, резонансне збудженняАнотація
Розглянуто поведінку системи резервуар – рідина при силовому збудженні поступального руху в зарезонансному діапазоні зміни частот. Розглядається резервуар у формі тіла обертання для випадків сферичного і гіперболоїдального резервуарів. Показано відмінності прояву хвилеутворення в порівнянні з дорезонанским і білярезонансними режимами збудження. Відмічено, що поверхневе хвилеутворення супроводжується суттєвим проявом модуляції коливань.Посилання
Limarchenko O.S. Peculiarities of application of perturbation techniques in problems of nonlinear oscuillations of liquid with a fre surface in cavities of non-cylindrical shape // Ukr. math. journal.—2007.— 59, 1.—P. 44–70.
Limarchenko O., Parankina O., Slyusarchuk Yu. Dynamical behavior of liquid in reservoir of revolution under harmonic force disturbance in the below resonant frequency range // Mathematical Modeling and Computing.— 2017.— 4, 2.—P. 156-161. 2
Лимарченко О. С., Слюсарчук Ю.А., Паранькiна О.Ю. Резонансна поведiнка вiльної поверхнi рiдини в резервуарi в формi тiла обертання // Збiрник праць Iнституту математики НАН України 2016, т. 13, №2, 1–9.
Faltinsen O.M., Rognebakke O.F., Timokha A.N. Transient and steadystate amplitudes of resonant three dimensional sloshing in a square base tank with a finite fluid depth // Physics of fluids.—2006.—18 (1).— 012103-1–012103-14.
Pal P. Sloshing of liquid in partially filled container – an experimental study. International Journal of Recent Trends in Engineering. 1(6), 1–5 (2009).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).