Хвилі Релея, що виникають у разі співудару пружних тіл, та узагальнення теорії удару Герца
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771342017130272Ключові слова:
хвилі Релея, контактний тиск, спектр частот поверхневих хвильАнотація
Метою цієї роботи є розвиток та деяке узагальнення локальної теорії деформування пружних тіл при їх прямому центральному співударі. Розглядається вплив поверхневих хвиль, що спричиняються ударом, на процес удару. Як відомо, ще Релей відзначав, що цей вплив може бути суттєвим. В роботі розглядаються сили інерції, на разі використання інтегрального перетворення Лапласа-Карсона до рівнянь еластодинамики, в результаті чого динамічна задача теорії пружності перетворюється на квазистатичну задачу щодо зображень шуканих величин.
Дослідження мінімальних властивостей контактного тиску виявило, що при ударі виникає спектр частот поверхневих хвиль, та найбільший вплив на процес удару надають хвилі найнижчої частоти. Коефіцієнт відновлення в цьому випадку наближається до класичного.
Посилання
Kilchevsky N.A. Dynamic contact compression of solids. Hit., “Naukova dumka”, Kiev, 1976.
Lavrentyev M.A., Shabat B.V. Methods of the theory of functions of a complex variable, Gostekhizdat, Moscow, 1958.
Kilchevsky N.A., Shalda L.M. Izvestiya of the USSR Academy of Sciences, MGT, No. 6, 1973.
Kilchevsky N.A., Ilchishina D.I. Applied Mechanics, V. 5, No. 7, 1968
Ilchishina D.I. Report of AS USSR, No. 4, 1975.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).