Аналіз складової невизначеності від нестабільності латентного параметру під час тестування
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771342017130262Ключові слова:
рівень навченості, складові невизначеності вимірювання рівня навченостіАнотація
В роботі проведено аналіз невизначеності від нестабільності латентного параметру при тестуванні за умов обмеженості кількості запитань в тесті. Було показано, що отримані в літературі співвідношення справедливі тільки за умов великої кількості запитань в тесті. В інших випадках несправедлива лінеаризація рівняння похибки. В роботі отримано складові похибки та зміщення оцінки рівня навченості та середнє квадратичне відхилення випадкової складової похибки. Зміщення оцінки може бути скориговано, а випадкова складова враховується при обчисленні сумарної невизначеності рівня навченості.
Посилання
Нейман Ю. В. Введение в теорию моделирования и параметризации педагогических тестов/ Ю. В. Нейман, В. А. Хлебников. – М.: Проме-тей, 2000. – 168 с. – ISBN 5-7042-1068-6.
Сборник задач по теории вероятностей, математической статистике и теории случайных функций, под редакцией А. А. Свешникова, – М: Наука , 1970. – 656 с.
Корн Г. Справочник по математике (для научных работников и инже-неров)/ Г. Корн, Т. Корн, – Перевод с англ. под общей редакцией Арамановича И. Г.– М.:Наука, 1979. – 831 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).