Атестація метрологічних характеристик волоконно-оптичних датчиків положення
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771342017130248Ключові слова:
волоконно-оптичні датчики, похибка, дисперсійний аналізАнотація
Розглядаються питання контролю нормованих значень вихідних параметрів оптоволоконних перетворювачів деформацій, положення та переміщення. Знання нормованих значень цих параметрів надає можливість корегувати результати і тим самим підвищувати точність (зменшувати невизначеність) вимірювань. Для вирішення цієї задачи пропонується використовувати дисперсійний аналіз.Посилання
Определение и применение оптоволоконных датчиков http://elenergi.ru/opredelenie-i-primenenie-optovolokonnyx-datchikov.html.
ISO Guide 35:1989, IDT
ISO 5725-2: 2002: Accuracy (trueness and precision) of measurement methods and results. Part 2: Basic method for the determination of repeatability and reproducibility of a standard measurement method.
J. E. Freund, R. E. Walpole, Mathematical Statistics 4thEd. Prentice- Hall, Inc., NJ 1987.
##submission.downloads##
Опубліковано
2017-12-29
Номер
Розділ
Прилади та методи контролю
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).