ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ КАПІЛЯРНОГО ЗАБІРНОГО ПРИСТРОЮ ПІД ЧАС ВІДДІЛЕННЯ КОСМІЧНОГО АПАРАТУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771332017119618Ключові слова:
капілярний забірний пристрій, космічний апарат, кінематична модель, стендова база, товкачі, критерії подобия, прискоренняАнотація
Однією із проблем забезпечення групового виведення космічних апаратів є забезпечення повторного запуску маршового двигуна для переходу на іншу орбіту, після відділення першого апарату. Під час відділення космічного апарату на ступінь діє прискорення у напрямку нижнього днища баку, яке призводить до відтоку компонента палива від сіткового роздільника. Це у свою чергу призводить до оголення сіткового роздільника та проникнення газу під нього, що може навести до зриву запуску маршового двигуна. Зважаючи на складність гідродинамічних процесів, що протікають у баках, необхідне експериментальне підтвердження вибраних під час проектування параметрів сіткових роздільників.
У даній роботі описано методи визначення модельних умов (вибір масштабу дослідної конструкції, виду модельної рідини, величини прискорення тощо), наведено опис стенду розробленого спеціально для цих випробувань, а також наведені результати експериментального підтвердження працездатності капілярного забірного пристрою у разі відділення космічного апарату. Результати робіт підтверджують правильність рішень прийнятих під час розробки капілярних забірних пристроїв.
Посилання
Проблемы гидродинамики и теплообмена в условиях невесомости / Под ред. Швецовой А. Я., Слянова Е. А. – ГОНТИ, 1970.–479 с.
Двигательные установки ракет на жидком топливе / Под ред. Э. Ринга. – М.: ИЛ, 1966.–404 с.
«Астронавтика и ракетодинамика». Экспресс-информация, 1986, №7.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).