Застосування напівемпіричних методів визначення акустичних навантажень до оцінки навантаження на відсіки РКП
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771332017119379Ключові слова:
надзвукова течія газу, пристінковий шар, пристінкові пульсації тисків, ракетоносій, спектральні густини, акустичні навантаженняАнотація
Запропоновано підхід для розрахунку спектральних густин турбулентних пульсацій тисків, заснований на чисельному моделюванні обтікання ракети в’язким газовим потоком, і застосування емпіричних залежностей для розрахунку спектральних густин пульсацій. В результаті застосування цієї методики досліджуються спектральні густини турбулентних пульсацій та визначаються акустичні навантаження на корпус ракетоносія при його русі з надзвуковою швидкістю.Посилання
Лойцянский Л. Г. Механика жидкости и газов/ Л. Г. Лойцянский. Москва, 1959.
Авиационная акустика. Часть 1. Шум пассажирских самолетов и вертолетов на местности/ Под ред. А. Г. Мунина. –М: Машиностроение, 1986.- 248 с.
Авиационная акустика. Часть 2. Шум в салонах пассажирских самолетов/ Под ред. А. Г. Мунина. -М: Машиностроение, 1986.- 248 с.
Robertson J. E. Prediction of In-Flight Fluctuating Pressure Environments Including Protuberance Induced Flow. NASA CR-119947, 1971.
M. S. Howe. Acoustics of Fluid-Structure Interactions, Cambridge University Press, England, 1998.
D. M. Chase. Modeling the Wavevector – Frequency Spectrum of Turbulent Boundary Layer Wall Pressure. Journal of Sound and Vibration. Vol.70, No.1, 1980, P. 29-67.
Ефимцов Б. М. Критерии подобия спектров пристеночных пульсаций давлений турбулентного пограничного слоя / Б. М. Ефимцов // Акустический журнал.- 1984.- т. 30, вып. 1.- с. 58- 61.
Lagenelli A. L., Martelucci A., Show L. L. Wall pressure fluctuations in attached boundary- layer flow// AIAA J.- 1983.- Vol. 21, No.4.- p. 495-502.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).