Використання методики розрахунку часу існування ШСЗ при проектуванні систем спуску з навколоземних орбіт
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377131201686964Ключові слова:
космічний апарат, навколоземна орбіта, час існуванняАнотація
Розроблена методика розрахунку траєкторних параметрів космічних апаратів, що відводяться з низьких навколоземних кругових орбіт з висотами діапазоном від 600 км до 1200 км з ціллю боротьби з антропогенним засміченням навколоземного космічного простору. Побудовані залежності значень необхідного приросту швидкості та маси робочого тіла, котрі можуть бути використані при проектуванні систем відводу космічних апаратів.Посилання
Кушніренко С. І. Рекомендації щодо розробки конструктивно-компонувальних схем космічних апаратів та ракет-носіїв для запобігання утворенню космічного сміття / С. І. Кушніренко, В. Ю. Шевцов// Системне проектування та аналіз характеристик аерокосмічної техніки. – 2013. – с.69-74.
Андреевский В .В. Динамика спуска космических аппаратов на Землю / В. В. Андреевский— М.: Машиностроение, 1970. – 235 с.
IADC Space Debris Mitigation Guidelines. IADC-02-01. Revision 1/Issued Steering Group and Working Group 4. — 2007. — September. – 10 p.
Охоцимский Д. Е. Определение времени существования искусственного спутника земли и исследование вековых возмущений его орбиты / Д. Е. Охоцимский, Т. М. Энеев, Г. П. Таратынова // Успехи физических наук. – 1957. — С. 33-50.
Палий А. С. Разработка методики проектирования аэродинамических систем увода космических аппаратов с околоземных орбит / А. С. Палий// Информационно-управляющие системы – 2015. – С. 11 15.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).