КОЛИВАННЯ КРУГЛИХ КІЛЬЦЕВИХ ПЛАСТИ З ВІЛЬНИМ КРАЄМ
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377126201330964Ключові слова:
кільцева кругла пластинка, шарнірно, частота, формаАнотація
Кругла кільцева пластина має вільний внутрішній край. Зовнішній край защемлений чи шарнірно закріплений. В роботі визначаються власні частоти та радіуси вузлових кілець для симетричних і несиметричних коливаннях пластинки. При рішенні задачі використані функції Бесселя різного роду нульового і першого порядку. Для кожної форми коливань з числом вузлових діаметрів n=0,1,2 складені частотні рівняння та рівняння для визначення положення вузлових кілець. Проведені обчислення власних частот та радіусів вузлових кілець в випадку , коли число вузлових діаметрів n=0,1,2, а число вузлових кілець (s=0,1,2). Робота може бути використана для визначення власних частот і радіусів вузлових діаметрів для різного типу коливань кільцевих пластин елементів машин та приладів.
Посилання
Сахаров И. Е. Частоты собственных колебаний кольцевых пластинок [Текст] / И. Е. Сахаров //Известия АН СССР, ОТН, №5, 1957. С. 125-132.
Сахаров И. Е. Динамические жёсткости в теории осесимметричных колебаний круглых и кольцевых пластинок [Текст] / И. Е. Сахаров // Известия АН СССР, Механика, №5, 1959. С. 118-124.
Гонткевич В. С. Собственные колебания пластинок. [Текст] / В. С. Гонткевич// Справочное пособие.-К: Наукова думка,1964, 287 с.
Чемерис О. М. Коливання круглих шарнірно закріплених кільцевих пластин. [Текст] / О. М. Чемерис // Вісник НТУУ “КПІ”, Серія «Машинобудування» , – № 62, 2011, С. 183-186.
Чемерис О. М. Коливання кільцевої пластинки з ковзною опорою. [Текст] / О. М. Чемерис // Вісник НТУУ “КПІ”, Серія «Машинобуду-вання»,– № 64, 2012. С. 149 157.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).