ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ КУТА ПОПЕРЕЧНОГО V КРИЛА НА АЕРОДИНАМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ СХЕМИ «ТАНДЕМ»
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377126201330910Ключові слова:
схема «тандем», кут поперечного V крила, аеродинамічна якість, індуктивна інтерференціяАнотація
Для моделі безпілотного літального апарату схеми «тандем» шляхом експерименту в аеродинамічній трубі досліджено вплив кута поперечного V заднього крила на аеродинамічні характеристики моделі в повздовжньому каналі. Зокрема, доведено можливість підвищення таким чином аеродинамічної якості літальних апаратів даного типу в крейсерському режимі. Визначено, як ефективність застосування кута поперечного V крила залежить від співвідношення розмахів переднього та заднього крил, а також від повздовжнього рознесення крил. Підвищення максимальної аеродинамічної якості апарату може складати більш ніж 1,0 або близько 10 %. Висунуто гіпотезу, що дає теоретичне обґрунтування закономірностей виявлених експериментально.
Посилання
Unmanned Vehicles Handbook 2010 [Text] / Shephard Press Ltd. – Burnham, 2010. – 145 p.
Coyote UAS. Block A2 [Електроний ресурс] – Режим доступу: http://www.acrtucson.com/pdf/UAV/coyote/UAV_DataSheet_Coyote-A2 2009Aug.pdf – 19.05.2012.
Piranha Micro Air Vehicle (MAV) [Електроний ресурс] – Режим доступу: http://clmaxengineering. com/PIR01.HTML – 19.05.2012.
Шахов В. Г. Аэродинамические усовершенствования и схемы летательных аппаратов [Текст] / В. Г. Шахов // – Куйбышев, Куйбыш. авиац. ин-т им. С. П. Королева, 1984. – 72 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).