ВПЛИВ ІНДУКТИВНОСТІ ФАЗ НА ТОЧНІСТЬ ДВИГУНА-МАХОВИКА
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377126201330673Ключові слова:
двигун-маховик, контур управління, компенсація індуктивності фаз, мікросупутник, пропорційність реактивного моментуАнотація
Стаття присвячена забезпеченню стабільності закону управління двигуна-маховика, побудованого на базі безколекторного двигуна постійного струму з безпазовим статором та з широтно-імпульсним керуванням з єдиним для всіх фаз перетворювачем код-ШІМ, в широкому діапазоні частот обертання за рахунок компенсації впливу індуктивності котушок фаз. Запропонований підхід дозволяє компенсувати вплив індуктивності силових котушок двигуна-маховика на закон керування з наперед заданою точністю та забезпечити пропорційність реактивного моменту двигуна-маховика до сигналу керування у всьому діапазоні частот обертання ротора двигуна-маховика.
Посилання
Маринич Ю. М. Двигун-маховик для управління кутовим рухом супутника [Текст]/ Ю. М. Маринич, О. В. Збруцький // Механіка гіроскопічних систем. – 2011. – № 23. – С. 68–75.
Astrosyn International Technology Ltd. Special DC motors [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://astrosyn.com/section.php/3/1/special_dc_motors.html.
Microsat Systems Canada Inc. Development of reaction wheel attitude control systems [Електронний ресурс] – Режим доступу:
http://www.reactionwheel.com/products/index.html.
Marinich Yu. M. Motor–hangwheel for satellite angular movement control [Text] / Yu. M. Marinich, A. V. Zbrutskiy// Вісник Черкаського Державного Технологічного Університету. – 2009. – Спецвипуск.–С. 66–68.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).