МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОГО ПОЛОЖЕННЯ АЕРОДИНАМІЧОГО ФОКУСА ПО КУТУ АТАКИ ЛТАЛЬНОГО АПАРАТА З АЕРОСТАТИЧНОЮ ПІДТРИМКОЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-377126201330656Ключові слова:
аеростатичний і аеродинамічний фокус, горизонтальне оперення, дирижабльАнотація
Одними з перспективних типів розвитку дирижаблів є ЛА з аеростатичною підтримкою (гібридні дирижаблі) [1 ], що використовують два принципи створення підйомної сили: аеродинамічний та аеростатичний. Вони зможуть увібрати в себе найкращі якості літака (швидкість), дирижабля (велику вантажопідйомність і дальність польоту) і вертольота (можливість здійснення короткого або вертикального зльоту і посадки). Однак, з появою двох різних за принципом підйомних сил, аеродинамічної та аеростатичної, з’являються відповідно дві точки прикладання цих сил ( та ). Розбіжність центрів прикладання підйомних сил збільшує втрати на поздовжнє балансування ЛА. Основним завданням при цьому є приведення координат та в одну точку з найменшими втратами аеростатичної підйомної сили.
У процесі досліджень визначено раціональне положення аеродинамічного фокуса по відношенню до аеростатичного з точки зору забезпечення поздовжньої статичної стійкості ЛА. При цьому, розбіжність між аеродинамічним і аеростатичним фокусами ЛА для всіх досліджуваних компонувань не перевищує та ≈ 2%.
Посилання
Броуде Б. Г. Воздухоплавательные летательные аппараты. [Текст] / Б. Г. Броуде //– М.: Машиностроение 1976. –137с.
Лемко О.Л. Аэродинамика и устойчивость летательных аппаратов схемы «Летающее крыло». [Текст] / О. Л. Лемко// Киев, НТУУ «КПИ» 2011. – 321с. ISBN 9789666224142.
Лемко О. Л. Методика параметрических исследований расчетной модели первого приближения летательного аппарата с аэростатической поддержкой. [Текст] / О. Л. Лемко, И. В. Король // Інформаційні системи, механіка та керування, Київ, НТУУ «КПІ» 2013 – 162 с.
Разработки ИСМАН в области водородной энергетики режим доступу: http://www.ism.ac.ru.
Лемко О. Л. Аеродинамічні характеристики транспортних літаків та їх розрахунок. [Електронне видання] / О. Л. Лемко// Київ: НТУУ «КПІ», 2012. 75 с. режим доступу:
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).