Програмний комплекс для розрахунку аеродинамічних характеристик літака
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771402020249156Ключові слова:
аеродинамічні навантаження літака, метод кінцевих елементів, поляра крила, графічний інтерфейс користувачаАнотація
В статті описано метод розрахунку аеродинамічних навантажень літака, який можна запрограмувати в межах гарфічного інтерфейсу користувача. Метод використовує статистичні дані продувки типових аеродинамічних профілів в аеродинамічних трубах та математичні вирази, які описують відомі закони аерогідромеханіки. Перевірка роботи графічного інтерфейсу користувача здійснена на основі моделі відомого українського літака А32 виробництва компанії «Аеропракт». Для моделювання використовується поверхнева модель літака, яка складається із теоретичної поверхні крила та фюзеляжу. Надано порівняння результатів роботи системи формул в межах графічного інтерфейсу та розрахунків методом кінцевих елементів. Програмний інтерфейс складено мової Сі#.
Посилання
Список використаної літератури
С. Т. Кашафутдинов, В. Н. Лушин. Атлас аеродинамических характеристик крыловых профилей / Сибирский научно-исследовательский институт авиации им. С. А. Чаплыгина, 1994. – 76 с.
Д. М. Прицкер, Г. И. Сахаров Аэродинамика. – М.: Машиностроение, 1968. – 310 с.
Джон Скит. С#. Программирование для профессионалов / Издательский дом «Вильямс», 2014 – 598 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).