Автоматизація розрахунку енерго-балістичної траєкторії польоту літального апарата
DOI:
https://doi.org/10.20535/0203-3771382019202953Ключові слова:
аеродинамічні та масово – габаритні характеристики, траєкторії польоту, кут нахилуАнотація
В даній роботі, методом чисельного інтегрування, було реалізовано систему диференційних рівнянь для вирішення задачі розрахунку енерго-балістичної траєкторії польоту корегованого реактивного снаряда у вигляді програмного забезпечення та досліджено вплив підтримки кута нахилу траєкторії за допомогою імпульсних двигунів відразу після виходу з транспортно-пускового контейнеру на дальність польоту виробу, який здійснює обертання навколо своєї поздовжньої осі.
Для дослідження було спроектовано два твердопаливні кореговані реактивні снаряди, які є аналогічними за конструкцією та відрізняються тільки наявністю блоку імпульсних двигунів
В статті наведені спрощення, які приймаються для даного розрахунку, систему диференційних рівнянь, аеродинамічні та масово – габаритні характеристики обох виробів, траєкторії польоту виробів в головному вікні реалізованої програми, додаткові траєкторні характеристики у вигляді графіків та порівняння дальності польоту обох виробів при різних кутах пуску.
Посилання
Лебедев А. А. Динамика полёта беспилотных летательных аппаратов [Текст] / А. А. Лебедев, Л. С. Чернобровкин. – М.: Машиностроение, 1962. – 550 с.
Гуков В. В. Основы теории полета летательных аппаратов [Текст] / В. В. Гуков. – М.: МАИ, 1978. – 70 с.
Федосьев В. И. Введение в ракетную технику [Текст] / В. И. Федосьев, Г. Б. Синярев. – М.: Оборонгиз, 1961. – 506 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Механіка гіроскопічних систем
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).