Застосування струменевого закрилка на екраноплані

Володимир Олександрович Чмих, Віктор Володимирович Зілінка, Євгеній Олексійович Шквар

Анотація


У статті розглядається задача по застосуванню струменевого закрилка на екраноплані з ціллю покращення його вагових, маневрених характеристик та параметрів стійкості. З отриманих результатів видно, що наявність екрана дає збільшення підіймальної сили, а струменевий закрилок покращує стійкість та керованість даного типу літального апарату (ЛА). 


Ключові слова


екраноплан; струменевий закрилок; конструкція; суперциркуляція

Повний текст:

PDF

Посилання


Шквар Е. О. Математичне моделювання турбулентних пристінних струменів на рифленій поверхні / Евгеній Олексійович Шквар. // Системи управління, навігації та зв'язку. – 2010. – №2. – С. 152–157.

BAE Systems, Безпілотний літальний аппарат (БПЛА) DEMON [Електронний ресурс] / Cranfield University BAE Systems – Режим доступу до ресурсу: 2. http://www.dailytechinfo.org/military/1715-bespilotnik-demon-pervyj-letatelnyj-apparat-sposobnyj-manevrirovat-bez-ispolzovaniya-rulej-i-yeleronov.html.

Физика экранного эффекта [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://engine.aviaport.ru/issues/53/page20.html.

Петров А. В. Энергетические методы увеличения подъемной силы крыла / А. В. Петров., 2011. – 404 с.

Экспериментальный самолет "Фотон" [Електронний ресурс] // СССр – Режим доступу до ресурсу: http://www.airwar.ru/enc/xplane/foton.html.
DOI: https://doi.org/10.20535/0203-377129201562632

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2018 Володимир Олександрович Чмих, Віктор Володимирович Зілінка, Євгеній Олексійович Шквар