ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ КАПІЛЯРНОГО ЗАБІРНОГО ПРИСТРОЮ ПІД ЧАС ВІДДІЛЕННЯ КОСМІЧНОГО АПАРАТУ

Игорь Викторович Седых, Дмитрий Эрихович Смоленский

Анотація


Однією із проблем забезпечення групового виведення космічних апаратів є забезпечення повторного запуску маршового двигуна для переходу на іншу орбіту, після відділення першого апарату. Під час відділення космічного апарату на ступінь діє прискорення у напрямку нижнього днища баку, яке призводить до відтоку компонента палива від сіткового роздільника. Це у свою чергу призводить до оголення сіткового роздільника  та проникнення газу під нього, що може навести до зриву запуску маршового двигуна. Зважаючи на складність гідродинамічних процесів, що протікають у баках, необхідне експериментальне підтвердження вибраних під час проектування параметрів сіткових роздільників.

         У даній роботі описано методи визначення модельних умов (вибір масштабу дослідної конструкції, виду модельної рідини, величини прискорення тощо), наведено опис стенду розробленого спеціально для цих випробувань, а також наведені результати експериментального підтвердження працездатності капілярного забірного пристрою у разі відділення космічного апарату. Результати робіт підтверджують правильність рішень прийнятих під час розробки капілярних забірних пристроїв.


Ключові слова


капілярний забірний пристрій; космічний апарат; кінематична модель; стендова база; товкачі; критерії подобия; прискорення

Повний текст:

PDF (Русский)

Посилання


Проблемы гидродинамики и теплообмена в условиях невесомости / Под ред. Швецовой А. Я., Слянова Е. А. – ГОНТИ, 1970.–479 с.

Двигательные установки ракет на жидком топливе / Под ред. Э. Ринга. – М.: ИЛ, 1966.–404 с.

«Астронавтика и ракетодинамика». Экспресс-информация, 1986, №7.
DOI: https://doi.org/10.20535/0203-3771332017119618

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2018 Игорь Викторович Седых, Дмитрий Эрихович Смоленский